ماشین آلات

۱- دستگاه بطری ساز (ASB)

بطری بیست لیتری مصرفی در بسته بندی آب معدنی سقا کوهستان برای اولین بار در کشور از ماده پلی کربنات تولید می شود. ماده فوق تنها پلیمری است که پس از بارها مصرف هیچگونه تغییر وزن، ابعاد یا رنگ پیدا نکرده و بوی نا مطبوع و یا عارضه سوئی در آب درون بطری تولیدی ایجاد نمی کند. به منظور کسب بالاترین کیفیت در بطری و احتراز از بروز سطوح نا صاف داخلی در بطری که محل تجمع عوامل بیماری زا می گردد تکنولوژی فوق مدرن کمپانی ژاپنی ASB در این شرکت به خدمت گرفته شده و با روش تزریق، شکل گیری Preform انجام و بلافاصله در بخش Blow Moulding عملیات شکل دهی بطری کامل می شود.

۲- دستگاه بسته‌بندی آب معدنی BARDI

به منظور حفظ سلامت آب و پرهیز از عوارض ناشی از دخالت عوامل انسانی در فرایند دریافت، شستشو تحت شرایط دمایی بالا، ضدعفونی و استریلیزه کردن بطری و پر کردن آن در فضایی تحت کنترل عوامل بیولوژیک و عملیات دربندی بطری پر شده، فناوری برتر کمپانی ایتالیائی BARDI از طریق خریداری، حمل و نصب ماشین آلات ساخته شده توسط آن شرکت در اختیار قرار گرفته شده است. تا به این ترتیب بطری تمام مراحل از هنگام دریافت تا کنترل های حین فرایند و غلاف، تاریخ تولید، سریال ساخت و قیمت مصرف کننده بوده و تنها آب معدنی حجیم استاندارد ایران است.

۳- ماشین آلات و تجهیزات جانبی

فعالیت ماشین آلات اصلی نیازمند فعال بودن پاره ای تأسیسات و تجهیزات جانبی است. که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره داشت:
۳-۱- ایستگاه پمپاژ برای انتقال حجم معتنابه آب معدنی مورد لزوم در خطوط بسته بندی کارخانه به ارتفاع دویست متر از محل چشمه ها تا محل کارخانه که در نوک قله مجاور چشمه ها احداث شده تأسیسات پمپاژ با استفاده از پمپ های طبقاتی ویژه و تجهیزات کنترل فشار برقی و مکانیکی تعبیه گردیده است .
۳-۲- تأسیسات بخار : عملیات حرارتی مورد لزوم در فرایند شستشو و ضد عفونی بطری در دمای بالا از طریق بخار آبی که تحت فشار بالا توسط دیگ بخار ساخت ماشین سازی اراک تأمین می شود حاصل می گردد.
لازمه فعالیت دیگ بخار تأسیسات عمل آوری آب از قبل حذف سختی ، اکسیژن و گرما دهی به آب و رودیست که خوشبختانه از طریق ساخت داخل تأمین گردیده اند.
۳-۳- هوای فشرده مورد لزوم فرایندهای پنوماتیکی ماشین آلات خطوط بسته بندی با کمپرسورهای فشار بالا تجهیزات حذف رطوبت و روغن از هوای فشرده ساخت کشور ایتالیا تأمین می گردد.
۳-۴- انشعاب ۷۵۰ کیلو واتی برق ۲۰ کیلو وات و تجهیزات کاهنده ولتاژ ، تابلوهای توزیع و مصرف برق تلفیقی از تکنولوژی آلمان ، فرانسه و امکانات تخصصی داخلی است.